Fotóalbum – Arcok a Rákóczi téri piacról
A Rákóczi téri Vásárcsarnok (vagy II. számú vásárcsarnok) egyike a monarchia idején épült nagy budapesti vásárcsarnokoknak. Eredetileg 1897-ben nyitották meg, mai formájában pedig 1991 óta működik. Ez az intézmény volt a névadója a 2012-ben létrehozott új józsefvárosi városrésznek, a Csarnok negyednek.

A csarnok már számos különleges eseménynek, kezdeményezésnek a színtere volt az évek során. Egyik ezek közül Déri Miklós különleges hangulatú fotói a Rákóczi téri csarnok dolgozóiról. A sötét, komorabb, filmbe illő hangulatú piacos képeken a középpontba ezúttal a stand elé kiálló árusok kerültek.


Déri Miklós 1990-ben az Iparművészetin szerzett diplomát. Festőnek készült, végül a kamera mellett döntött:
„A fotónál nem volt maszatolás, hetekig tartó munka, várakozás, a laborban rövid időn belül megszületett a kép, és ez a gyorsaság nekem nagyon tetszett. Az iparművészeti főiskolán akkoriban indult a fotóoktatás, mivel korábban rajzoltam, festettem, könnyen bekerültem, elvégeztem. A reklám vagy a divatfotózás világa nem érdekelt, sokkal jobban foglalkoztatott a mindennapi élet, így adódott a riportfotózás.”
Déri úgy nyilatkozott: annyit kért a csarnokban dolgozóktól, hogy mutassanak bármit magukból vagy az üzletükből, így van, aki kedvenc fociklubjának mezét öltötte magára, van, aki portékáival állt a fényképezőgép elé. A képekből később kiállítás is nyílt a csarnokban.
